Fizik dersini eğlenceli hale getiren proje

MANİSA'da özel bir okulun 9'uncu sınıf öğrencileri Elif Yoldaş ve Merve Duygu'nun, fizik öğretmenleri Büşra Papatya Deveci ile birlikte hayata geçirdikleri 'Bir Çocuk, Bir Oyuncak, Bir Mucit' adlı proje, hem öğrenim öncesi çocuklara, hem de fizik dersiyle yeni tanışan öğrencilere, bu dersi eğlenceli hale getirerek, sevdiriyor.
Manisa'daki özel okulun 9'uncu sınıf öğrencileri Elif Yoldaş ve Merve Durgu, 'Bir Çocuk, Bir Oyuncak, Bir Mucit' isimli proje hazırladı. Çocuklara hem fiziği erken yaşta öğretmeyi, hem de fizik dersiyle tanışan öğrencilere bu dersi sevdirmeyi amaçlanan projede, kendilerine fizik öğretmeni Büşra Papatya Deveci destek verdi. Fizik dersini somut hale getirerek, öğrenciler için daha kolay anlaşılmasını sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Deveci, "Öğrencilerimiz Devamı.

 

Haberin Linki: http://www.hurriyet.com.tr/fizik-dersini-eglenceli-hale-getiren-proje-40812411

Fizik dersini eğlenceli hale getiren proje

Fizik dersini somut hale getirerek, öğrenciler için daha kolay anlaşılmasını sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Büşra Papatya Deveci, "Öğrencilerimiz projeyi hayata geçirmek için çok araştırma yaparak aileleriyle çok haşır neşir oldu. Oyuncakların dilinin evrensel olduğuna inanıyorum. Projeyle doğa felsefesi olan fiziği oyuncakla birleştirerek günümüz çocuklarına ve gençlerine anlaşır hale getirmek istedik" diye konuştu.

Proje sayesinde fiziğin artık sözel anlatımlı ders olmaktan çıktığına dikkat çeken Büşra Papatya Deveci, "Artık oyuncaklar halinde anlatımlarla somut hale getiriliyor. Mesela bir öğrenci salıncağa binerken potansiyel enerji, kinetik enerji dönüşümünü akıllarına getirmeye başlayacaklar. Ayrıca projeyle çocuklar bir taraftan oyuncağını kendisi yaparak diğer taraftan fiziği öğrenmiş olacak" diye konuştu. Devamı.

 

Haberin Linki: http://www.posta.com.tr/fizik-dersini-eglenceli-hale-getiren-proje-haberi-1408570

Fizik sapanı

Fizik dersini somut hale getirerek öğrenciler için daha kolay anlaşılmasını sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Deveci, "Öğrencilerimiz projeyi hayata geçirmek için çok araştırma yaparak, aileleriyle çok haşır neşir oldu. Oyuncakların dilinin evrensel olduğuna inanıyorum" dedi. Öğrenci Elif Yoldaş da, “Projeyi için konuştuğum büyüklerimden oyuncaklarını, bebeklerini, sapanlarını, arabalarını kendilerinin yaptığını öğrendim” diye konuştu. Proje sayesinde ilk defa sapanla tanıştığını dile getiren öğrenci Merve Durgu da şunları söyledi: “Sapanı yaparken fizikteki esneklik enerjisinin nasıl olduğunu uygulamalı olarak öğrendim. Sapanı yaparken başımızda bilen biri vardı. ‘Bak bu esneklik enerjisi yapıyor. Şu kadar esneme sağlıyor. Potansiyel enerji sağlıyor’ diye bilgiler verdi.” Devamı.

 

Haberin Linki: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/fizik-sapani-40813085

 

FİZİK PROJESİNE DE MÜNİH IJAS’tan DAVET

FİZİK PROJESİNE DE MÜNİH IJAS’tan DAVET 9.Sınıf öğrencilerimiz Elif YOLDAŞ ve Merve DURGU da Fizik Öğretmenimiz Büşra Papatya DEVECİ rehberliğinde hazırladıkları "BİR ÇOCUK BİR OYUNCAK BİR MUCİT" adlı projeleriyle MÜNİH'ten ULUSLARARASI SANAT ve BİLİM KONFERANSI (IJAS)'na davet almışlardır. Öğrencilerimizle gurur duyuyor, Öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Bir Doğa Nesli Yetiş(tir)iyor(uz)  Devamı.

 

Haberin Linki: http://www.dogakoleji.k12.tr/kampusetkinlikleri/manisa-kampusu/fizik-projesine-de-munih-ijastan-davet/242981

Fizik dersine eğlence kattılar

Manisa’da hususi bir okulun 9’uncu derslik öğrencileri Elif Yoldaş ve Merve Durgu’nun, fizik öğretmenleri Büşra Papatya Deveci ile beraber hayata geçirdikleri ‘Bir Çocuk, Bir Oyuncak, Bir Mucit’ adlı proje, hem tahsil öncesi çocuklara, hem de fizik dersiyle yeni tanışan öğrencilere, bu dersi eğlenceli hale getirerek, sevdiriyor.

Manisa’daki hususi okulun 9’uncu derslik öğrencileri Elif Yoldaş ve Merve Durgu, ‘Bir Çocuk, Bir Oyuncak, Bir Mucit’ isimli proje hazırladı. Çocuklara hem fiziği erken yaşta öğretmeyi, hem de fizik dersiyle tanışan öğrencilere bu dersi sevdirmeyi amaçlanan projede, kendilerine fizik öğretmeni Büşra Papatya Deveci destek verdi.  Devamı.

 

Haberin Linki: http://www.e-okul.ist/fizik-dersine-eglence-kattilar/

FİZİK ÖĞRETMENİ